Materiały publikowane na stronie centrumwalki.pl są chronione prawem autorskim.

Krav Maga

Krav Maga  - jest izraelskim systemem militarnej walki wręcz a także samoobrony dla osób cywilnych, opracowanym i używanym od 50 lat przez Siły Zbrojne Izraela, a także policję, straż graniczną i inne służby tego państwa - w tym również jednostki specjalne i antyterrorystyczne.
Prosty i maksymalnie skuteczny, opiera się na wzmacnianiu podstawowych odruchów obronnych człowieka. Szybki do nauczenia również dla osób które nigdy nie ćwiczyły żadnych form walki.

 

1. Czym charakteryzuje się Krav Maga?


Cechą podstawową jest bazowanie w treningu na podstawowych odruchach obronnych człowieka i takie ich wzmacnianie, aby zapewnić skuteczność w stresie nawet osobie zaskoczonej i mało wytrenowanej. Techniki są proste a metoda treningowa kształci zachowania odruchowe. Od pierwszych zajęć uczymy działań wobec grupy agresorów, pracując wg realistycznych scenariuszy. Zakłada się i szkoli do sytuacji "paniki i chaosu".

 

2. Czy konieczne jest doświadczenie z innych systemów walki?


Krav Maga można uczyć się w różnych programach. Inaczej pracujemy np w czasie 5-dniowego warsztatu dla biznesmenów, inaczej w treningu samoobrony pań lub...z żołnierzami jednostek specjalnych.
Krav Maga nie stoi w sprzeczności z żadnymi innymi systemami - tzn nabyte inne umiejętności najczęściej nie przeszkadzają w treningu KM (wyjątkiem są bardzo tradycyjne, zrytualizowane systemy wschodu - wtedy konieczna jest dłuższa praca).
Bywa, że umiejętności boksu, karate lub zapasów stanowią dobrą podstawę do dalszej pracy - szczególnie w tzw. grupach permanentnych. Nie jest jednak konieczne posiadanie wcześniejszych doświadczeń z innych systemów walki.
Wszystkich umiejętności uczymy od podstaw.

 

3. Czy Krav Maga jest skuteczna?


Od ponad 50-lat KM jest weryfikowana codziennie w sytuacjach militarnych lub policyjnych zagrożeń, jak również agresji wobec osób cywilnych. Sam twórca systemu Krav Maga Imi Lichtenfeld stoczył dziesiątki brutalnych walk przewodząc grupie samoobrony żydowskiej przeciw bojówkom faszystowskim a następnie biorąc udział w akcjach Hagany ( w tym również elitarnych jednostek Palmach), a później Izraelskich Sił Obrony.
Dzięki ciągłej pracy ekspertów Krav Maga w Izraelu i innych krajach (USA, Brazylia, Francja i in) oraz analizie skuteczności w realnych zagrożeniach technik i taktyk walki Krav Maga jest uznawana za najskuteczniejszy system samoobrony świata
(por. magazyn "Black Belt" z listopada ubiegłego roku).

 

4. Czym różni się Walka Wręcz KM od cywilnej Samoobrony KM?


Zasadniczy zrąb systemu oraz metody treningowe pozostają te same.
Różnice w doborze niektórych technik oraz metod treningu biorą się z różnych potrzeb żołnierza (np. likwidacja wartowników, porwania, walka na bagnety czy użycie innego wyposażenia wojskowego), policjanta (taktyka i techniki interwencji) czy osoby cywilnej (np. obrona kobiet przed gwałtem).

 


 

Zajęcia prowadzi :

Krzysztof Kozłowski

Instruktor Krav Maga

View the embedded image gallery online at:
http://www.centrumwalki.pl/8-bocznemenu#sigFreeIdf46a6c72d4

 

  • Instruktor Krav Maga  - uprawnienia nadane przez United Krav Maga World Organisation - Tomasz Adamczyk
  • Instruktor Krav Maga VIP Protection (Ochrona VIP’a oraz osób trzecich) - uprawnienia nadane przez Krav Maga Global by Eyal Yanilov
  • Instruktor Tactical Knife Fighting Defense (Walka oraz obrona z użyciem noża) - uprawnienia nadane przez World Knife Fighting Organisation)
  • Instruktor Air Marshal (Ochrona Lotów Powietrznych) - Uprawnienia nadane przez International Institute of Tactical Training 
  • Instruktor samoobrony - uprawnienia nadane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki 
  • Instruktor Offensive Fighting Tactics - uprawnienia nadane przez United Krav Maga World Organisation
  • Uczestnik wielu szkoleń i wykładów, w kraju jak i poza jego granicami, dotyczących samoobrony, walki wręcz, strzelectwa bojowego oraz bezpieczeństwa osobistego i publicznego.
scroll back to top

TMT Fitness

Zajęcia TMT Fitness – Total Muscle Training odbywają się w „ Centrum Walki – Warszawa „ w poniedziałki i środy o godzinie 18.00


TMT (TOTAL MUSCLE TRAINING)

Najefektywniejszy trening fitness dla wszystkich, bez względu na poziom zaawansowania.

Polega na wykonywaniu prostych kombinacji ćwiczeń, które angażują wszystkie partie mięśniowe oraz poprawiają wydolność organizmu. Ćwiczenia wykonywane są na trzech poziomach intensywności oraz trzech poziomach zaawansowania. Podczas treningu można spalić ponad 600 kcal.Instruktor TMT:

Małgorzata Kalita

View the embedded image gallery online at:
http://www.centrumwalki.pl/8-bocznemenu#sigFreeId52fad9eaf7


scroll back to top

Aktualności


Wszystkim naszym klubowiczom i sympatykom życzymy wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkanocnych! :)

Od piątku (14.04.) do poniedziałku (17.04.) trwa w Klubie przerwa świąteczna.

Zapraszamy na treningi od wtorku 18.04.Mamy przyjemność poinformować, że naszej zawodniczce taekwondo olimpijskiego Marcie Letkiej za wywalczony na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców, Kętrzyn 2015 brązowy medal zostało przyznane stypendium sportowe m.st. Warszawy (Zarządzenie Prezydenta W-wy 480/2016 z dnia 11 kwietnia 2016r.).

Marta za swoje osiągnięcia otrzyma wsparcie finansowe od kwietnia do grudnia 2016r.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 


 

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej  "Centrum Walki – Warszawa" realizuje w 2015 roku zadanie publiczne z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pod nazwą:

 

"Szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży"

 

 

Realizacja zadania  jest wspierana  ze środków  finansowych m.st. Warszawy.
W ramach zadania organizowane jest  szkolenie i współzawodnictwo  sportowe w taekwondo olimpijskim.


Stowarzyszenie Kultury Fizycznej  "Centrum Walki – Warszawa" realizuje w 2016 roku zadanie publiczne z zakresu ochrony i promocji zdrowia dotyczące przeciwdziałania uzależnieniom i przemocy w rodzinie w Dzielnicy Śródmieście  m.st. Warszawy pod nazwą:

 

"Wspieranie specjalistycznych działań w obszarze przeciwdziałania alkoholizmowi i przemocy w rodzinie w Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy."

 

Realizacja zadania  jest wspierana ze środków  finansowych m.st. Warszawy.
W ramach zadania organizowane są zajęcia profilaktyki uzależnień oraz zajęcia rekreacyjne i ćwiczenia ogólnorozwojowe z elementami sztuk i sportów walki.


Uprzejmie informujemy, że Klub "Centrum Walki - Warszawa" realizując obowiązek ustawowy posiada polisę ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków osób uczestniczących w kulturze fizycznej "PZU Sport" - umowa zbiorowa bezimienna nr 1012594402 na rok 2016. Suma ubezpieczenia 500 zł . Osoby dla których suma ubezpieczenia jest zbyt niska , prosimy o dodatkowe ubezpieczenie się we własnym zakresie.


 

Informujemy , że Klub dysponuje dwiema salami treningowymi , w pełni przystosowanymi do sportów walki. Jedna sala przygotowana jest do formuł „kopano – uderzanych", natomiast druga do „parteru". Sale są dostępne w następujących terminach :

- poniedziałki : od 7.30 do 17.30 (obydwie sale) oraz od 20.30 do 22.00 (sala do „parteru")

- wtorki : od 9.00 do 17.00 (obydwie sale)

- środy : od 7.30 do 17.30 (obydwie sale) oraz od 20.30 do 22.00 (sala do „parteru")

- czwartki : od 9.00 do 17.00 (obydwie sale)

- piątki : od 7.30 do 17.30 (obydwie sale) oraz od 19.00 do 22.00 (sala do „parteru") i od 20.30 do 22.00 (sala do „kopania i uderzania")

- soboty : od 9.00 do 11.00 (obydwie sale)

Zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerami telefonów : 501 189 564 lub 790 470 260

lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.


scroll back to top

Grafik Treningów

 

GRAFIK TRENINGÓW


Obowiązuje od 3 września 2018 roku


DYSCYPLINA PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK SOBOTA
TAEKWONDOgrupa I (nabór)

godz. 17.45

grupa IV godz.20.40

(Masters 30+)

 


grupa II godz. 18.00

grupa III godz. 19.15 

grupa I (nabór)

godz. 17.45

grupa IV godz.20.40

(Masters 30+)  

 

grupa II godz. 18.00

grupa III godz. 19.15

 


grupa I, II, III (nabór)

godz. 17.45

 

 

BOKS

19.00

 


19.00

 

 

 

 
KICKBOXING

19.00

 

19.00


 

19.00   
KRAV MAGA  

20.30 


 20.30
 


Zapraszamy !scroll back to top

Tang Soo Do

Tang Soo Do – koreańska sztuka walki. Mocny wpływ na jej powstanie miało karate oraz systemy chińskie. Tang Soo Do często określa się jako "koreańskie karate".


Jak większość koreańskich styli słynie z dopracowanych kopnięć a układy formalne poprzez swoją różnorodność wykonywane są bez broni oraz z bronią taką jak: kij, nóż, miecz, nunczaku, sai, kama.


W Tang Soo Do występują również techniki kyuk – pa tj. rozbicia twardych przedmiotów i desek.

 

Walki są prowadzone w regulaminach semi - contact i light – contact i light kick, które są bardzo zbliżone do formuł kick – boxingu.

 

Treningi Tang Soo Do w „Centrum Walki –Warszawa” odbywają się w poniedziałki i czwartki o godzinie 18:00.
Trener:

View the embedded image gallery online at:
http://www.centrumwalki.pl/8-bocznemenu#sigFreeId736dd13e69

Marek Czapka Instruktor     II Dan Tang Soo Doscroll back to top

Partnerzy

 

 

 

 

 

 

 

Odwiedziło Nas

Dzisiaj26
Wczoraj45
W tym tygodniu110
Wszystkie wizyty124522Powered by Centrum Walki.

Szybki Kontakt
Stowarzyszenie Kultury Fizycznej
„ Centrum Walki – Warszawa "
ul. Ludna 9 , 00 – 413 Warszawa

Kontakt

Artur Chmielarz - Prezes
e- mail: biuro@centrumwalki.pl

Michał Pawlak - Dyrektor ds. administracyjnych
tel: 790 470 260

INFORMACJA O TRENINGACH tel: 790 470 260

Biuro/Recepcja Klubu
od poniedziałku do piątku w godz. 17.00 - 21.00

e- mail: biuro@centrumwalki.pl